środa, 14 grudnia 2016

Black Swan costume


Recently I was working not only on costumes from the 18th century. This time I made a black swan costume for Marianne, of course under Atelier saint-Honore label. Marianne needed a costume inpired by Pavlova's balle dress, but I decided to broke the rules and add some of my own creative ideas. My design is a combination of classic balle costume and haute couture fashion. Below you can find my design drawing with transparent bodysuit decorated with sequins and feathers, and big tulle skirt with sequins.

Mimo, że najabrdziej uwielbiam tworzyć stroje z XVII i XVIII wieku, ostatnio miałam okazję zaprojektować coś zupełnie innego, a efekty bardzo mi się podobają. Marianna poprosiła mnie o kostium czarnego łabędzia inspirowany sukienką baletową Pavlovej. Postanowiłam nieco złamać konwencję i stworzyłam projekt, który łączy w sobie klasykę ze współczesnym haute couture. Akwarelą  naszkicowałam baletnicę w przezroczystych body i tiulowej spódnicy z naszywanymi piórami i cekinami.


When my design was accepted, I went to buy necessecary ingredients. I was back home with big a bag of feathers, and another one with 15 meters of (3meters width) tulle. But I could't find cequins in right shape. Unfortunately I found that in Poland it's impossible to get rectangle sequins, so... I decided to make cequins by myself with foil for print mashine, and spray paint. 

Kiedy projekt został zaakceptowany, wybrałam się na zakupy i wróciłam z torbą piór i drugą - wypełnioną 15 metroma tiulu o szerokości 3 metrów. Niestety nie mogłam kupić cekinów w kształcie dużych prostokątów i w ogóle okazało się, że nie ma takich w Polsce. Miałam zbyt mało czasu, żeby czekać na przesyłkę z ebay, więc postanowiłam zrobić je sama z folii do drukarek, którą malowałam sprayem.


That was the moment when I asked my mother for help. We had cut out a thousands of cequins, and each of them was used in further work. From this time, we worked together to the end of this project.

W tym momencie poprosiłam o pomoc moją mamę, z którą wycięłyśmy tysiące cekinów, a potem o dziwo wszystkie zostały wykorzystane. Od tego czasu pracowałyśmy wspólnie nad kostiumem.


At one point, I found that, the big skirt can give the impression of too wide waist, so the corset was really needed! I decided to created a litte corset - a kind of belt which doesn't cover too much of bodysuit. I decorated it with cequins to make it matching to the rest of costume.
Maby I'm not the modest one, but I love this corset! It's also very practical as body-shapeing uderwear and I will make one like that for myself. If you would like to have one, please let me know in comment - I will collect your orders with pleasure!

W pewnym momencie uznałam, że tak obszerna spódnica może sprawiać wrażenie zbyt szerokiej talii i psuć sylwetkę. Dlatego postanowiłam uszyć gorset, żeby trochę poprawić efekt. Musiało to być jednak coś małego, co nie zasłaniałoby zbytnio przezroczystego body. I tak powstał gorseto - pas - modelujący talię, który ozdobiłam jeszcze cekinami, aby pasował do reszty.
Może jestem nieskromna, ale uwielbiam ten gorset - efekt jest lepszy niż myślałam i jak tylko będę miała chwile, zrobię taki sam dla siebie, ponieważ to świetne rozwiązanie nawet jako bielizna modelująca! Jeśli chcielibyście zamówić podobny gorset z metką Atelier Saint-Honore, to zbieram zamówienia!


My label on the back site, and hand sewing ribbon on the edges.


And this is the bodysuit with corset, and without skirt.And here you can see one of the sleeves, which was decorated by my mother with feather - it was really hard work, but the effect was worth it - the sleeve is beautiful. The best effect you will see, when Marianna will put on this costume and send me some photos.

Na tym zdjęciu starałam się pokazać jeden z rękawów, który jest dziełem mojej mamy. To była chyba najcięższa praca, na którą mnie nie starczyło cierpliwości - maleńkie piórka naszywane jedne przy drugich stworzyły przepiękną powierzchnię. Zdjęcie nie oddaje tego efektu. Mcusicie poczekać na zdjęcie Marianny, która się w to wystroi.


And this is the whole costume: bodysuit, skrit, corset, and feathers collar.

I efekt końcowy: body, gorset, spódnica i kołnierz z piór.


 


5 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny kostium i mistrzowskie wykonanie ☺ Właścicielka kostiumu na pewno zrobi furorę ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na jaką okazję to się jeszcze okaże za parę miesięcy i na pewno wzmianka o tym pojawi się na blogu :) dziękuję za miłe słowa

   Usuń
 3. jaka okazja ? nie no, wiadomo - Czajkowski :)

  OdpowiedzUsuń