poniedziałek, 24 kwietnia 2017

3 maj 2017PIKNIK HISTORYCZNY W ŁAZIENKACH 3 MAJA!Serdecznie zapraszam  na obchody Święta Konstytucji 3 Maja, organizowane przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. W tym roku muzeum powierzyło Towarzystwu Stanisławowskiemu - grupie rekonstrukcyjnej do której należę; organizację ważnych elementów programu obchodów.

Już od godziny 10. rano będą mieli Państwo okazję przenieść się w niezwykłe czasy II połowy XVIII wieku. Diorama historyczna przy Kordegardzie potrwa aż do godziny 17:00 i będzie obejmowąła piknik, stoliki kawowe, stolik karciany, grę w krykieta i inne gry historyczne. A w między czasie:

11:30 - Insceniazacja "W buduarze" - pokaz rekonstrukcji fryzury grand pouf w stylu lat 70' XVIII wieku na żywo w pałacu na wodzie. Fryzurę stworzy Ludwik Ksawery Sudawski, a ja wystąpię w tym czasie w roli narratora. Pokaz potrwa aż 1,5 godziny, ale gwarantuję, że będzie bardzo ciekawie.

13:00 - Pokaz mody II połowy XVIII wieku w budynku pomarańczarni - będzie kontynuacją poprzedniej atrakcji. Na pokazie wystąpi kilkadziesiąt osób w starannie zrekonstruowanych kostiumach różnego rodzaju. Również przy tej okazji wystąpię w roli narratora i konferansjera, tym razem jednak w towarzystwie Piotra M Zalewskiego ze Stowarzyszenia Arsenał. Pokaz potrwa około godzinę.

15:00 - Wykład na temat wpływów politycznych na modę II połowy XVIII wieku, który poprowadzę wspólnie z Angelą Sołtys - również członkinią Towarzystwa Stanisławowskiego. Wykład odbędzie się w pałacu na wodzie i potrwa około godzinę.

Serdecznie zapraszam, wstęp na wszelkie atrakcje jest darmowy. 

3 maj 2017 Łazienki Królewskie od 10:00 do 16:00!!!2 komentarze:

  1. Jej, ten program wygląda przepięknie. Gdybym była w Warszawie, nie wahałabym się :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Łazienki obiecały nam, że zrobią dobrą dokumentację filmową i fotograficzną, którą będziemy mogli udostępniać. Więc jakaś namiastka pojawi się w internecie ;)

      Usuń