poniedziałek, 15 sierpnia 2016

How I've made a copy of the 18th century bag - step by stepThe bag hand made by me

Few weeks ago I thought it's time to start a regular work as designer of historical costumes and accesories. One of the Polish  18th century fashion reenactors - miss A. - asked me to make for her a coppy of such a beautiful bag from the 18th century. It was great opportunity to start my atelier. Today I will show you how I made this bag step by step, to the final result. In time that i've been working on it, I' ve started also new different projects that I will show you soon. 

Kilka tygodni temu wpadłam na pomysł, żeby zając się na poważnie pracą projektanta i realizatora strojów historycznych i akcesoriów na zamówienie. Całkiem niedługo potem spotkała mnie wielka niespodzianka, ponieważ dostałam zamówienie od pewnej rekonstruktorki - pani A. - na wykonanie dla niej kopii torebki z początku XVIII wieku. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ oryginalna torebka jest przepiękna, a poza tym była to idealna okazja na rozpoczęcie działalności mojego atelier. O dziwo w międzyczasie dostałam kolejne zamówienia, którymi podzielę się z Wami już niebawem. A tymczasem kilka zdjęć, które przedstawiają moją pracę nad torebka krok po kroku.


This is the original bag made of silk velvet and decorated with gold gallon and metalic embroidery. Next is the photo of my work at the very beginning. I've used the materials delivered by miss A.: dusty lilla cotton velvet, silver matallic gallons and italian tassels. I sewn everything by hand and with my antiques silk threads.The next step was hand embroidery with traditional, antiques silver, and silk threadas. I made an individual monogram motive for miss A.

At the end I stitched together parts of the bag with deep-violet dupioni silk lining. All of the detail work was hand made by me, as well as the edges covered with narrow silver gallon, and the holes for the twine to pass through. I'm very satisfied with the final result. I think that bag looks really autentic.13 komentarzy:

 1. Piękna! Uwielbiam Twoje projekty i już nie mogę się doczekać następnych realizacji! Trzymam kciuki za Twoje atelier! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję;) Wszystko wskazuje na to, że niedługo ruszy strona atelier. Nie mogę uwierzyć w to ile mnie ostatnio spotkało szczęścia w formie wielu wspaniałych zleceń. Czuję, że na reszcie robie cos o czym zawsze marzyłam :)

   Usuń
 2. jestem pod wrażeniem, raczej rzadko spotyka sie w naszym kraju, jeśli w ogóle wykonawstwo takich historycznych replik, a myślę, że zapotrzebowanie dla koneserów jest i to większe niż można się spodziewać. Zyczę powodzenia. Czy elementy męskiej garderoby z XVIII w. też może Pani zrealizować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, pracuję właśnie nad serią Strojów dla jednego pana

   Usuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. och! cudeńko, cacko, uwielbiam te delikatności finezyjne, szuka w sama w sobie, uf, szkoda, ze jie jestem damą, haha... bym zamówił od razu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Monsieur, jednak nie trzeba zmieniać od razu płci. W moim atelier realizuję również stroje męskie i dodatki, od rzeczy skromne, przez hafty maszynowe, po hafty ręczne. Można zamawiać takie drobiazgi jak portfel, czy oprawa książki. Hafty zwykle projektuje sama. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  2. och! ale literówek narobiłem, teraz widzę, aż wstyd:( hafty tak piękne, że jakby wyjęte z żurnala królewskiego dworu, ale czy mój budżet zniósłby takie zamówienie?

   Usuń
  3. Zależy co :) haftuje też guziki. gdyby miał Pan jakiś pomysł to polecam się na przyszłość.tu jest moja strona na fb https://mobile.facebook.com/Kostiumologia/?ref=bookmarks
   I augusta@autograf.pl

   Pozdrawiam

   Usuń
 5. Podziwiam, pięknie wykonana, czekam na dalsze projekty.

  OdpowiedzUsuń