wtorek, 29 stycznia 2013

kurs haftu

OD 6 MARCA!

Zapraszamy na autorskie warsztaty haftu, podczas których uczestnicy zapoznają się z historycznym haftem artystycznym. Prowadząca na co dzień zajmuje się historią mody, dlatego na zajęciach zostaną poddane analizie przede wszystkim najpiękniejsze przykłady haftów zdobiących zabytkowe stroje arystokracji europejskiej z różnych epok. Techniki prezentowane uczestnikom zajęć będą więc wykraczać poza haft ludowy, krzyżykowy, czy domowy. Warsztaty są absolutnie unikalne, prowadzone jedynie w Centrum Artystycznym Sztukarnia.

Główną częścią zajęć będzie nauka rozmaitych ściegów i technik tworzenia haftów od podstaw, a następnie samodzielne skopiowanie wybranego motywu. Celem kursu jest także zaznajomienie uczestnika z najpiękniejszymi przykładami wyrobów hafciarskich od strony badacza – historyka. Każde spotkanie rozpocznie się krótkim wykładem na temat haftów stosowanych w omawianej epoce, uzupełnionym o wiadomości z historii włókiennictwa. Dzięki temu uczestnicy poznają również rodzaje tkanin, nici i technologie, jakimi posługiwali się hafciarze i deseniści w różnych epokach.
Kurs przygotowuje do samodzielnych rekonstrukcji wielu historycznych technik hafciarskich i motywów.
Zajęcia przeznaczone są dla osób w każdym wieku, polecane szczególnie dla osób cierpliwych, dokładnych i z wyrobioną koordynacją manualną.

przykładowe prace z zajęć jednej z uczestniczek pani  Anny Lubiarz:
2 komentarze:

  1. Bardzo mi miło, że moje prace trafiły na Pani bloga. Kurs polecam każdemu, kto choć odrobinę interesuje się haftem i sztuką użytkową - ciekawy i stawiający wyzwania :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za opinię :) A Pani prace opublikowałam z najwyższą przyjemnością

      Usuń