poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Warsztaty haftu historycznego

Moi drodzy, w sotatnich dwóch grupach uczestników warsztatów haftu historycznego, powstały bardzo ładne prace, które muszę koniecznie zaprezentować. A już niedługo rusza kolejny cykl haftu historycznego w Splocie Artystycznym Przy Śniadeckich 17. Zapraszam zwłaszcza na majowe wykłady z kostiumologii:
http://www.splotartystyczny.pl/portfolios/subiektywna-historia-mody-wyklady-2/

Monika Osowska - tulipan w technice or nue i motyw zwierzęcy z tkaniny zBayeux w technice haftu chorągiernego


Aleksandra Surmak - wici roslinne w technice haftu metalowego i metalowego na podkładzie oraz motywy zwierzęce z tkaniny zBayeux w technice haftu chorągiernegoMonika Moskwa - motyw kwiatowy z habit a la francaise w technice haftu płaskiego, rycerz na koniu zaczerpnięty z tkaniny z bayeux w technice haftu chorągiewnego, brzoskwinia w technice or nue

Dorota wrońska - tulipan (w trakcie pracy) w technice or nue

2 komentarze:

  1. Dla mnie to kosmos, oczywiście oprócz płaskiego. Chorągiewny bo na chorągwiach? Ja miałam do czynienia tylko z ludowym. Piękne hafty.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiem dlaczego nazywa się chorągiewny, widziałam użycie tej techniki do dekoracji różnych przedmiotów: opon, paramentów, makat. Dodam, że panie, które są autorkami tych haftów, były początkujące, nauczyły się tych technik w czasie warsztatów :)

      Usuń