środa, 29 lutego 2012

DOSKONAŁE REKONSTRUKCJE

Nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się użyć słowa "doskonałe" odnośnie rekonstrukcji. Tym razem jednak istotnie mnie zatkało, gdy znalazłam stronę: http://historical-costumes.com/index.html gdzie można obejrzeć i kupić! doskonałe rekonstrukcje strojów damskich i męskich oraz akcesoriów. Są to zwykle kopie konkretnych zabytków, uszyte rzecz jasna wg. krojów opracowanych na podstawie obserwacji tychże obiektów. Ubiory są haftowane ręcznie z idealną precyzją. Tkaniny dobrane są z najwyższą starannością. Wg. mnie prezentowane na tej stronie rekonstrukcje przewyższają te z "chenilles et papillons". Oto kilka przykładów:
Kopia kamizelki od fraka, która była wystawiana na słynnej wystawie w Kyoto, a poniżej oryginał (różnica tylko w kolorze tła):
I dalej :
To wszystko można u nich zamówić i kupić, oraz zamówić wykonanie dowolnej innej kopii, ponadto ręcznie robione koronki, rzeźbione i malowane wachlarze, dopieszczone w każdym szczególe kapelusze, buty, klamry do butów, brosze i inną biżuterię, portfele, parasolki z rzeźbieniami, rzeźbione laski itd. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz